Půdní vestavby - rekonstrukce půdních prostor

Bydlení v půdních prostorách je originální a oblíbené pro svůj atypický prostor. Rekonstrukce půdních prostor je však mnohem více složitá než rekonstrukce přízemí Vašeho domu. V dnešní době jsou půdní vestavby velmi oblíbené, protože koupě pozemku a stavba novostavby na něm je finančně velmi náročná, proto se půdní vestavby používají jako dvougenerační domy.

Při rekonstrukci půdních prostor je třeba dát pozor na některé důležité věci. Důležité je správně zvolit počet, rozmístění a velikost oken, které v půdní vestavbě budou. Neméně důležitá je také dostatečná výška, která musí být v podkroví nejméně 2,3m.

Rekonstrukce půdy přináší nečekané možnosti

Pokud zjistíme, že je půda vhodným prostorem pro rekonstrukci a stavbu půdní vestavby, stačí už jen obrátit se na odborníky, aby zjistili stav krovu, střechy, aby navrhli nutné stavební úpravy. Následně jen stačí pozvat architekta, který přijde s návrhy a variantami různých dispozic.

S originalitou a atypičností prostoru přichází také jedna nevýhoda. Je třeba počítat s tím, že zaplatíte o mnoho více za nábytek, který bude muset být zřejmě dělaný na míru.

Půdní vestavby s sebou přináší také velké změny se změnou venkovní teploty. V případě, že bude kvalitně provedeno zateplení, nebudete mít v podkroví ani zimu, ani horko. Je třeba dbát na to, aby při izolování v místech překryvu různých materiálů nevznikaly tepelné mosty.

Stavební materiál

Jako stavební materiál pro půdní vestavby se nejčastěji používá sádrokarton. Jeho velkou výhodou je totiž způsob, kterým se staví, jde o systém suchého zdění. Při práci tak nepotřebujete maltu. Nejde jen o sádrokartonové desky, ale o velký ucelený systém různých spojek a profilů, díky kterým lze snadno vytvořit různé příčky a konstrukce. Příčka ze sádrokartonu může také vhodně odhlučnit prostor. Jde jen o to, zda je vyplněna vhodným izolačním materiálem.

Do podkrovních místností stejně jako do ostatních částí domu vybíráme podlahu zejména podle její praktičnosti. Architekt Vám však doporučí dřevo, protože to půdní vestavbě nejvíce sluší. Rekonstrukce půdní vestavby sice něco stojí, ale je originálním a velmi příjemným domovem.