Pokládka zámkové dlažby

Zámková dlažba dokresluje vkusně okolí domu, parkovací místo, nebo příjezdovou cestu. Jestliže uvažujete o jejím položení, obraťte se proto na specialisty, kteří Vám se zpevněním plochy pomohou.

Jak na pokládku zámkové dlažby?

Nejdříve je nutné připravit podloží. Vybraný tvar je nutné vyměřit a vyhloubit zeminu. Pokud už je místo vybrané, musí se výkop provést i do hloubky. Půdu pod dlažbou je nutné zhutnit. Stavba se musí vymezit, vykolíkovat, nebo osadit pevnými hranami. Důležité je správně položit podkladní vrstvy, aby se zamezilo propadání dlažby. A také je nutné nezapomenout na vyspádování, aby při dešti voda nezatýkala. Pokládka zámkové dlažby se dělá proti spádu dlážděné plochy. Dlažba se položí a zhutní a zasype křemičitým pískem, do všech spár.

Zámková dlažba je k dostání v mnoha druzích a barvách. Od klasické šedé v různých odstínech, přes cihlovou, po různě vzorovanou. Hodí se pro použití na zahradách, v parcích, i na náměstích. V okolí domu může tvořit odolné chodníčky, umístit se na venkovní plochu na terase, nebo pojezdové komunikace. Povrch dlažby je protiskluzový a dobře pochozí. Zejména na zahradě tvoří zpevněné plochy velmi působivé stavební prvky. Při volbě originálního vzoru, nebo při kombinaci několika materiálů, můžete vytvořit velmi zajímavé exteriérové plochy, které budou dlouho sloužit pro odpočinek všem zúčastněným.

Kontaktujte nás

Pokud hledáte odborníky na pokládku dlažby a zpevnění ploch, oslovte naši firmu. Působíme na trhu stavebnictví přes 20 let. Máme zkušenosti s rekonstrukcí bytů i domů. Pracujeme převážně v Brně a jeho blízkém okolí. Se zámkovou dlažbou si snadno poradíme, podle Vašich představ zpracujeme návrh, jak a kde dlažbu usadit a poté vše zrealizujeme k Vaší spokojenosti. Zámková dlažba se tak stane součástí Vašeho domova, okrasné zahrady, i jeho blízkého okolí.