Opravy a pokládka podlah

Po letitých zkušenostech s montáží podlah ať betonových nebo litých, jsme se naučili jedno. Vždy dbát na kvalitu použitého materíálu a dodržovat absolutní rovinnost při montáži.

Lité podlahy

Litá podlaha (anhyment) v dnešní době vystupuje z řad běžných betonových směsí. Jedná se o podlahu s řidkou vodnatou anhydridovou nebo cementovou konzistencí, která se za pomocí nivelačních výškových koziček rovná a samoniveluje do absolutní roviny. Po nalití, vytvrdnutí a vyzrání následuje přebroušení povrchu, kterým po změření vlhkosti podkladu je připraven na pokládku veškerých krytin na podlaze. Veškeré zednické práce provádíme zaškolenými řemeslníky s dlouholetými zkušenostmi s litými podlahami.

Betonové podlahy

Strojně hlazená betonová podlaha je v dnešní době jednoduché a velmi kvalitní řešení podlah v rodinných domcích a bytových domech, které je prověřené realizacemi po celém světě. Beton je jeden z nejpoužívanějších kompozitních materiálů a je tvořen pojivem a plnivem.

Do předem připravené směsi stačí již přidat pouze vodu. Beton je velmi odloný a hlavně neplesniví, a proto je možné jej použít i ve sklepních prostorech a jiných vlhkých prostorech. Strojně hlazený beton je dobře cenově dotupné řešení podlah v domě. K přípravě směsi není třeba velké množství vody. Náklady na strojně hlazené betonové podlahy jsou až o 30-40% nižší než u anhydrtitových podlah, ale při kvalitním provedení betonové podlahy se jedná o srovnatelnou rovinatost a kvalitu.

Další informace zaměřené najdete na stránkách zaměřené na lité podlahy nebo na betonové podlahy.