Obklady bazénů

Bazén je velmi specifický. Jeho variabilita je totiž různá – může se nacházet venku na zahradě, ale také v domě. Vyžaduje opravdu dokonalou izolaci od okolí a je třeba jej pravidelně čistit, a to tak, aby voda v něm byla zdravotně nezávadná.

Zvláštní nároky jsou kladeny také na blízké okolí bazénu. A to především na obklady kolem bazénů. Takováto dlažba je namáhána úplně jinak než dlažby v jiných částech vašeho obydlí. Je vystavována různým vlivům, zvláště v případě venkovních bazénů. V létě na ni dopadá silné sluneční záření, a naopak v zimě musí vydržet silné mrazy a sníh. Kromě toho je často mokrá a musí zajišťovat svým majitelům komfort – a to jak v otázce designu, tak v oblasti bezpečí.

Vlastnosti, které musí obkladová dlažba kolem bazénů mít, jsou tedy velmi zásadní pro správnou funkci, pohodlí a údržbu.

Je nutné, aby obklady kolem bazénů byly velmi odolné vůči vnějším vlivům – a to hlavně těm přírodním. Barvení musí být dostatečně kvalitní, aby na slunci barva nevybledla. Je třeba, aby byla dlažba nenasákavá – jednak z hlediska blízké přítomnosti vody, ale také, aby nevstřebávala skvrny, které by šly poté jen těžko vyčistit. V neposlední řadě je naprostá nutnost, aby měly obklady kolem bazénů protiskluzné ošetření. Jde totiž o bezpečnost vaši i vašich blízkých, proto se při výběru zaměřte také na stupně protiskluznosti.

Naše obklady jsou k bazénům vhodné, stačí si jen vybrat z velké nabídky různých designů a barevných kombinací tu, která vám vyhovuje nejvíce.